All My Loving – LIVE

Ukázka z živého vystoupení na městských slavnostech v Lišově. (2015)

Help! – LIVE

Ukázka z živého vystoupení na městských slavnostech v Lišově. (2015)

Hey Jude – LIVE

Ukázka z živého vystoupení na městských slavnostech v Jevíčku. (2013)

Imagine – LIVE

Ukázka z živého vystoupení na městských slavnostech v Jevíčku. (2013)

A Hard Day’s Night

Titulní skladba z třetího alba zazněla zároveň i v prvním filmu skupiny The Beatles. Velkým poznávacím znakem je „magický“ akord, který píseň zahajuje. Ve skladbě je též velmi výrazná 12ti strunná kytara Rickenbacker, kterou při nahrávací session použila i naše skupina.

A Hard Day’s Night (Czech TV performance)

Záznam z našeho vystoupení v Národním divadle, který natáčela Česká televize.

Come Together

Jedna z posledních písniček Johna Lennona napsaná pro Beatles, konkrétně pro album Abbey Road (1969), také jediná kterou z beatlesovského repertoáru zahrál na koncertě v New Yorku roku 1972.

Hello Goodbye

2. října 1967 začíná nahrávací session nové písně Beatles s pracovním názvem „Hello Hello“. Za necelé dva měsíce poté skladba, tentokrát už pod názvem „Hello Goodbye“, vychází jako singl a okamžitě se stává celosvětovým hitem. V USA se skladba stala patnáctým #1 hitem Beatles a v Británii setrvává 7 týdnů na vrcholné pozici. Skladbu Beatles propagují i promo klipem, který natočili v Saville Theater v Londýně. V jednom z videí kapela vystupuje v uniformách Sgt. Peppera. Tyto kostýmy jsme si nechali na zakázku ušít i my a tak je můžete vidět kromě koncertů i v tomto novém propagačním klipu.

Help!

Titulní písnička druhého filmu Beatles z roku 1965 a také jeden z jejich nejúspěšnějších singlů, John Lennon v pozdějších rozhovorech vzpomínal, že písničku psal jako skutečné volání o pomoc z mediálního kolotoče, který členy Beatles v té době nemilosrdně pohltil.

Hey Jude

Obrovský hit skupiny The Beatles, který vychází v roce 1968. Paul McCartney tuto píseň původně pojmenoval Hey Jules (napsal ji pro syna Johna Lennona Juliana), ale pak ji přejmenoval na Hey Jude, protože to prý znělo lépe. O oblíbenosti skladby svědčí i fakt, že její autor ji hraje dodnes na svých koncertech.

I Feel Fine

Skvělý singl z roku 1964, který The Beatles hráli pravidelně na svých živých vystoupeních. Stejně tak to činíme i my. Skladba je zajímavá svým úvodem, který začíná zpětnou vazbou akustické kytary, tzv. feedbackem. Stejný postup jsme při nahrávání použili i my.

I Want To Hold Your Hand

První hit skupiny Beatles, se kterým se dostali až na špičku amerických žebříčků. Píseň zahráli též ve slavné americké show Eda Sullivana.

Imagine

Imagine je jediná píseň, kterou hrajeme mimo repertoár skupiny The Beatles. Skladba je ze sólové desky Johna Lennona „Imagine“, která vyšla v roce 1971.

Let It Be

Skladba byla posledním vydaným singlem skupiny The Beatles před tím, než Paul McCartney vydal oznámení, že odchazí z kapely. Skladba se stala okamžitě po vydání naprostým hitem. Paul baladu napsal v těžkém období svého života, kdy se mu pod vlivem deprese z rozpadající se kapely i přátelství s Johnem Lennonem zdál sen, ve kterém mu jeho matka Mary dodávala sílu (zemřela, když Paulovi bylo 14 let).

Michelle

V roce 1965 vychází na albu Rubber Soul tato skvělá balada napsaná převážně Paulem McCartneym. Dva roky poté s ní Beatles získali cenu Grammy za „píseň roku“ a sám její autor skladbu dodnes hraje na svých koncertech. Takhle jsme skladbu nahráli po téměř 50 letech i my a též ji máme standardně zařazenou v našem repertoáru.

Revolution

Revolution je písnička Johna Lennona z doby, kdy už se snažil do textů svých písniček vložit i politické poselství. Původně The Beatles nahráli skladbu v pomalé verzi (vydané na albu „The Beatles“), ale nakonec se rozhodli ji zrychlit. Nabuzená elektrická kytara skvěle doplňuje její atmosféru!

With a Little Help From My Friends

Písnička z psychedelické éry skupiny Beatles (konkrétně z desky Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band), kterou John Lennon a Paul McCartney napsali pro svého kolegu Ringo Starra. Ringo hraje skladbu na svých koncertech dodnes a stejně tak ji i na našich koncertech zpívá náš bubeník Petr Zeman.